Від чого залежить ціна на макулатуру

Давно підраховано, що середній українець використовує близько 50 кг паперової продукції щорічно. При цьому папір і картон – це матеріали, які можна і потрібно переробляти. Таким чином, кількість відходів, що вивозяться на звалища, скорочується, що позитивним чином впливає на екологію.

Переробка подібних матеріалів також приносить фінансовий прибуток компанії і домашньому господарству. Як же заробити на продажу макулатури? Перш за все, необхідно розібратися з самим поняттям «макулатури» або що це в найширшому розумінні.

Що таке макулатура?

Макулатура включає в себе непотрібні, використані, зіпсовані та пошкоджені паперові вироби, які можуть бути перероблені безпосередньо. Отримана в процесі переробки целюлоза використовується як один з сировинних матеріалів для виробництва нового паперу.

Вона також може бути використана для інших цілей, таких як:

 • виробництво конвертів;
 • виготовлення обгорткового паперу;
 • виробництво туалетного паперу;
 • виробництво упаковки і тари, журналів і навіть іграшок.

Перш ніж паперову сировину можна буде переробити, його слід відокремити від іншого сміття. Для цього і існує поняття макулатури, що включає в себе паперову або картонну упаковку, коробки, газети і журнали, офісні папки і папір, брошури, старі зошити і книги, мішки, паперові пакети і багато іншого.

Ціна макулатури на ринку вторинної сировини

Макулатура є досить цінною сировиною, а її здача може бути елементом підтримки проведених і реалізованих екологічних заходів. У той же час – це можливість для кожного бажаючого заробляти гроші.

Ціна прийому макулатури в пунктах вторсировини залежить від безлічі факторів. Мають значення:

актуальні котирування;
ринковий попит;
що здається обсяг;
тип сировини і його якість;
місце здачі макулатури;
вологість макулатури;
наявність забруднень;
необхідність в додатковій сортування паперу і так далі.

Чем больше вы сдаете макулатуры, тем выше может оказаться ее стоимость. Это объясняется достаточно просто: большой объем позволяет предприятию максимально загрузить производственные линии по переработке вторсырья. В конечном итоге это позволяет быстрее и качественнее выполнять необходимые рабочие процессы.  

Як отримати найкращу ціну

Зібралися здати макулатуру в найближчий пункт прийому вторсировини? Ось кілька простих рекомендацій, про які слід пам’ятати, щоб отримати кращу ціну:

 • перевірити і порівняти пропозиції від різних приймальників (ціни можуть істотно різняться в залежності від району міста або області країни);
 • позбутися по можливості від забруднень;
 • міцно скріпити і зафіксувати тюки з макулатурою;
 • провести правильну сортування (папір, картон, газети і так далі);
 • правильно сортувати макулатуру
 • видалити будь-які сторонні матеріали (металеві скріпки, зшивачі, сургуч та інше).

Пам’ятайте, що здача вторинної сировини є важливим кроком на шляху збереження наших природних ресурсів. Підраховано, що всього 50-100 кг зданої макулатури хорошої якості дозволяє зберегти від вирубки одне велике і доросле дерево.

Вологість і марка

На вартість здається макулатури багато в чому впливає марка і якість вторинної сировини. Багато великих компаній, які здають макулатуру оптом в переробку, знають, наскільки може змінитися цінник в більшу сторону для великих партій відсортованого паперу.

При цьому важливо не тільки правильно розсортувати макулатуру, а й забезпечити певну її вологість на рівні 12-15%. Чим вище вологість, тим дешевше приймуть у вас Вторсировину. Крім того, важлива марка продукції або її Категорія.

В Європі використовується певна класифікація цих відходів, заснована на європейському переліку типів і різновидів макулатури. За цією класифікацією макулатура ділиться на чотири види, а всередині них на 54 різновиди.

Тип A – це так звані «слабкі сорти», що включають 12 різновидів макулатури від А1 до А12. В основному це макулатура, змішана з різними видами паперу і картону.

Тип В – це “середня макулатура”, що включає 15 різновидів вторсировини з індексами від В1 до В15. В основному це газети, книги та ілюстровані журнали.

Тип C – так звані “кращі сорти”. Існує 19 різновидів цього виду макулатури, яким присвоєні Символи від С1 до с19. До цього підкласу відносяться в основному обрізки і відходи продуктів і заготовок з білого і бездеревного паперу, писальний папір, крейдований папір і обрізки поліграфії.

Тип D-це макулатура підвищеної міцності, що включає 6 різновидів вторсировини з позначеннями від D1 до D6. В основному в неї входять паперові мішки, гофрокартон, обрізки і відходи з паперу та картону, крафтовий папір.

З огляду на надмірно велике розподіл макулатури, таку класифікацію досить використовувати на практиці. При переробці і зборі часто взаємозамінно використовуються наступні види вторсировини:

 • інша макулатура (включає використані мішки, гофрокартон і заготовки з небіленої крафт-целюлози);
 • Біла макулатура (включає продукти і препарати з блекотою целюлози);
 • змішана макулатура (включає відходи несортованої макулатури);
 • забруднена макулатура (містить сировину зі сміттєвих баків або звалищ).

Кожна з цих марок має свої характеристики і придатна для випуску певних різновидів продукції.

В Україні використовується ще більш простий поділ на класи:

 • А — вища;
 • Б — середнє;
 • В — низька якість.

Причому нормами і стандартами ГОСТ і ДСТУ визначаються такі параметри вторсировини, як наявність і концентрація можливих добавок і домішок, а також рівень забрудненості. Ключовими факторами, що визначають ступінь якості, залишаються міцність і ступінь білизни.

Можливість додаткового заробітку

Ваш бізнес складно уявити без постійного “паперообігу”» необхідно шукати шляхи позбавлення від непотрібної і старої макулатури? Потрібна додаткова послуга з утилізації паперової документації? Кращим виходом стане звернення в професійні компанії, що займаються скупкою і переробкою вторсировини.

Це дозволить вам не тільки звільнити корисну площу, займану тоннами непотрібного паперу, але і внести посильний внесок в екологію, а також непогано заробити в разі здачі купних обсягів паперових відходів. Пункти вторсировини приймають будь-яку макулатуру, починаючи від книг і журналів і закінчуючи картонною упаковкою.

Здача макулатури-це привабливі ціни і відмінна можливість для підприємств і компаній, де макулатура може бути неприємним побічним відходом (великі офіси, друкарні, видавництва, архіви, Склади і так далі).

Ціна макулатури залежить від декількох факторів. Перш за все, на неї впливає кількість реалізованої макулатури – чим більше обсяг, тим більше вартість. Крім кількості, важливо і якість вторсировини-клієнти можуть отримати набагато вищі ціни, коли макулатура суха, вільна від забруднень і будь-яких сторонніх речовин і матеріалів.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *