Для чого потрібно здавати макулатуру. Пряма вигода і турбота про природу

Дерева та ліси відіграють важливу роль у нашому житті. Лісові масиви-це не тільки прекрасні місця для відпочинку, але і Будинок для багатьох тварин, а також природна «фабрика» чистого повітря. На додаток до функцій, згаданих вище, вони також є природними виробниками матеріалів, необхідних для виробництва паперової продукції.

Таким чином, наше подальше поводження з паперовими відходами (макулатурою) безпосередньо впливає на те, скільки дерев в майбутньому буде додатково вирубано або, навпаки, врятовано. Це особливо важливо в сучасних реаліях, коли вирубка лісів починає набувати загрозливих темпів зростання.

Якщо ми правильно і регулярно збираємо і здаємо макулатуру, що утворюється в наших домашніх господарствах, на підприємствах або в школах, частина сировини, необхідної для виробництва нового паперу, може надходити з книг, газет та інших паперових виробів, які нам більше без потреби

Як підготуватися до здачі макулатури

Щоб утилізація паперових відходів дозволила зберегти від вирубки якомога більше дерев, необхідно слідувати досить простим інструкціям. В першу чергу, слід засвоїти правила збору макулатури. Важливо, щоб папір був переробляємий і був розсортований відповідно до класифікації.

Макулатура-це не все підряд, що зроблено з паперу. Перш за все, вона повинна бути чистою і сухою: це дозволяє прискорити час переробки і зробити процеси рециркуляції максимально ефективними. В цьому випадку виробництво нових виробів з паперу буде економічно виправданим заходом.

Треба звернути увагу, щоб папір, яку ми збираємо, не була:

  • засмальцьований;
  • лакований;
  • маслянистий;
  • забрудненою фарбою;
  • фольгированной (металізованої).

Слід позбутися від будь-яких металевих і пластикових канцелярських аксесуарів, включаючи скріпки, скоби, кнопки. Окремо потрібно зібрати старі шпалери, копіювальний папір, мішки для мінеральних добрив, цементу та інших будівельних матеріалів.
Всі вищезазначені матеріали дуже схожі на звичайний папір, але містять забруднювачі, які можуть викликати проблеми в процесах переробки. Крім того, слід пам’ятати, що тетрапакети з-під молока і соку виготовляються не повністю з паперу — в них є елементи з металу і пластика. Зі звичайною макулатурою їх здавати не можна: необхідно заздалегідь дізнатися в пункті прийому, чи є можливість їх здачі окремо.

Де акумулювати макулатуру

Як тільки ми вирішили зайнятися збором і здачею макулатури та інших відходів з паперу, які можуть замінити дерева у виробництві нового паперу, ми повинні задуматися про організацію точок акумуляції цієї вторинної сировини.

Звичайно, це можуть бути мішки для роздільного збору сміття, які використовуються в кожній окремій квартирі в наших будинках, або окремо розміщені пластикові сміттєві контейнери синього кольору в багатоквартирних житлових масивах.
Правильно зібрана і відсортована макулатура має свою грошову цінність в залежності від її сорту, загальної ваги і стану. Якщо у вас достатньо місця вдома, на підприємстві або в школі, варто організувати пункт, де можна буде збирати сухі картонні коробки, газети або книги.

Пізніше їх можна буде з успіхом здати за певну ціну в пункті прийому макулатури, причому, чим більше вага вторсировини, тим, як правило, вище його вартість. Таким простим способом, піклуючись про навколишнє середовище, ми маємо можливість підзаробити на кишенькові витрати.

Резюме

Дотримання вищевказаних правил дуже важливо, тому що пункти прийому макулатури звертають увагу на те, яку вторинну сировину ми хочемо їм продати. Звичайно, у них є на це свої причини. Велика кількість погано відсортованого, брудного, поганої якості паперу може забруднити належним чином зібрану макулатуру.

Це може привести до того, що хороша за якістю макулатура буде зіпсована і утилізувати її не вийде. Крім того, брудна макулатура може стати причиною навіть виходу з ладу обладнання для обробки паперу.

Якщо макулатура брудна, мокра або іншим чином забруднена, швидше за все, ваші зусилля по її збору і сортуванню виявляться безплідними. Однак, якщо ми підемо вищевикладеним порадам і рекомендаціям, зібрана нами макулатура буде якісною, а головне, ми внесемо свій внесок у захист навколишньої природи, без якої життя на нашій планеті не могла б існувати.