Щоб отримати більш глибоке розуміння теми, потрібно спочатку уточнити, що саме являє собою рециклінг паперу. Простіше кажучи, це переробка з використанням певних методик і технологій, завдяки яким можна повторно використовувати зібрану макулатуру для створення нових продуктів.
Саме рециклінг макулатури дозволяє дати їй “друге життя”, при цьому дерева, які використовуються для виробництва паперу, не доводиться вирубувати в таких величезних кількостях. Цікавий факт: говорячи про вторинну переробку, варто підкреслити, що папір можна переробляти до 5-6 разів!
Таким чином, якщо ви бажаєте внести свій внесок в екологію і захист навколишнього середовища, Вам слід не тільки відмовитися від пластикових виробів, але і не забувати збирати використану макулатуру для здачі в пункти прийому вторсировини.
Переробка паперу і роздільний збір сміття-чому одне йде рука об руку з іншим?
Переробка паперу неможлива без роздільного збору сміття, який відповідає певним критеріям, тому так важливо звертати увагу на маркування кошиків. У контейнер, призначений для паперових відходів, можна утилізувати, серед іншого:
- газета;
- книги, але тільки в м’яких обкладинках або попередньо відірвавши тверді;
- паперові пакети;
- Паперові конверти;
- картон;
- офісний Папір для друку;
- обрізки друку і так далі.
Розділення відходів, хоча і дуже просте, також повинно грунтуватися на декількох принципах, щоб Переробка паперу була можливою.
Перш за все, перш ніж щось викидати в контейнер для макулатури, перевірте, щоб папір був сухим. Якщо вона мокра, брудна або жирна, її не можна переробляти. Більш того, приміщення її в контейнер може зробити весь зібраний матеріал непридатним для повторного використання. Картонні коробки рекомендується складати для економії місця.
Якщо виріб або продукція виготовлені з паперу, але покриті лаком або заламіновані, їх складно переробити. Використані шпалери, брудний папір, калька, упаковка з безлічі різних матеріалів не підходять для здачі в макулатуру.
Пам’ятайте, що зібрана в результаті сегрегації папір надходить в пункти збору відходів целюлози, де її ретельно перевіряють. Всі сторонні матеріали, крім паперу, видаляються, а макулатура ділиться на кілька груп в залежності від якості.
Переробка паперу-як це працює
Незважаючи на те, що постійно ведуться розмови про утилізацію відходів, не всі з нас насправді знають, як насправді працює Переробка паперу. Цей процес не тільки дуже екологічний, але і вельми цікавий:
- Сортування.
Процес починається саме з цього, адже для правильної переробки паперу, що потрапила в пункт збору, її необхідно правильно відсортувати. Вкрай важливо, щоб зібрана папір не містила сторонніх матеріалів і забруднень.
Переробка буде неможлива, якщо не будуть прибрані залишки їжі, пластик, скріпки, сміття та інші сторонні елементи, яких там бути не повинно. Саме завдяки сортуванню можна значно прискорити і впорядкувати процес переробки. Коли залишається тільки папір, її пресують, щоб макулатура займала якомога менше місця.
- Дефібрування.
Папір, яка була перевезена в цехи для переробки, повинна бути подрібнена і піддана процесу дефібрування. Це робиться шляхом пропускання макулатури через машини, які спочатку розрізають її на дрібні шматочки, а потім подрібнюють в дуже тонкі целюлозні нитки, практично волокна. Все це змішується в спеціальному резервуарі з нагрітою сумішшю води і декількох хімічних сполук.
- Знебарвлення.
Для подальшої переробки паперу потрібно позбутися від малюнків, квітів, шрифтів та інших друкарських фарб, а також від клею. Дрібні частини фарби знебарвлюються водою, потім процес переходить на більші ділянки, де відбувається процес флотації – знебарвлення за допомогою бульбашок повітря.
Папір поміщається в спеціальний контейнер, в який нагнітається повітря і відбувається взаємодія згаданих бульбашок, хімікатів і мила. В результаті цього процесу вся друкарська фарба з клеєм відшаровується і спливає вгору на поверхню води.
- Відбілювання.
Далі необхідно відбілити перероблений папір, щоб вона знову стала як нова. В результаті попередніх процесів ми отримали практично чисту целюлозу, яка має коричневий колір. У такому вигляді вона мало підходить для подальшого виготовлення різної продукції, тому прийшов час для відбілювання. Кисень і перекис водню разом з озоном дають цілком задовільну світле забарвлення.
- Сушка і початок подальшої обробки.
Це останній етап переробки паперу, на якому приходить час висушити отриманий продукт, зробивши його придатним для подальшої обробки, в залежності від тих цілей, які заплановані.
Як видно, цей процес не так очевидний і простий. Тому слід враховувати, що папір втрачає свої властивості і стає все більш низької якості після кожної утилізації, але все одно сприяє захисту навколишнього середовища та економії. З цієї причини не варто нехтувати сортуванням відходів, адже папір теж можна багаторазово переробляти.
Що дає Переробка паперу
Як ви думаєте, які вигоди ми витягуємо з переробки паперу, крім того, що ми отримуємо нові продукти? По-перше, ми можемо значно заощадити, адже переробка однієї тонни макулатури збереже:
- близько 25 тонн води;
- понад 4200 кВтг енергії,
- близько 700 літрів нафти;
- приблизно 16-17 дорослих дерев.
Щоб краще зрозуміти це, уявіть, що такої кількості води вам вистачило б, щоб прожити 36 років, випиваючи 2 літри в день, а завдяки зекономленої енергії ви могли б обігрівати свою квартиру до півроку!
Переробка паперу-які продукти виробляються завдяки цьому процесу?
Як показує практика, на одну людину в нашій країні припадає близько 90 кг цього матеріалу. Завдяки можливості вторинної переробки паперу до 5-6 разів, ми можемо значно заощадити і стільки ж разів використовувати нові продукти повторно!
Що ж виробляють з переробленої макулатури? Найпопулярнішими і затребуваними продуктами залишаються:
- транспортна упаковка;
- Картонна тара;
- ящики для продуктів;
- паперові пакети;
- крафтовий папір;
- конверт;
- упаковка для яєць;
- Туалетний папір;
- паперові рушники і так далі.
Цікаві факти
Для тих, хто дуже цікавиться темою, а також для тих, хто не зовсім впевнений в тому, що варто сортувати сміття, ми зібрали кілька цікавих фактів про вторинну переробку паперу, які напевно багатьох здивують:
- близько 42% вирубки дерев у світі йде на виробництво нового паперу;
- кожне домашнє господарство викидає паперові відходи і бере участь у вирубці 3 дерев;
- щорічно в світі виробляється до 300 мільйонів тонн паперу, і це можливо тільки завдяки вторинній переробці;
- одна тонна макулатури-це шанс зробити цілих 900 кг паперу.
Факти незаперечні, і з першого погляду видно, що Переробка паперу — це надія на майбутнє нашої землі.