Що робити з непотрібними книгами з користю для екології

Якщо ви хочете звільнити місце від непотрібних книг, їх не обов’язково викидати або спалювати. По суті, багато хто цього і не роблять, оскільки зібрана по крихтах домашня бібліотека є якоюсь сакральний цінністю – начебто і не потрібна, але і викинути шкода. При цьому в таку бібліотеку можуть входити абсолютно непотрібні книги, на зразок історії комсомолу, нескінченних книг рецептів (за якими ви навіть жодного разу не готували). Така література тільки краде потрібний простір, а користі ніякої не приносить.

Якщо ви запитаєте, куди ж подіти непотрібну літературу, виявиться, що таких місць дуже багато. При цьому, не скрізь книги приймають в якості літератури. Деякі люди платять шалені гроші за раритетні видання або журнали певної спеціалізації, які для них представляють чисто колекційний інтерес. При цьому для людини, яка їх продасть, вони можуть мати абсолютно нульову цінність – просто збирають вдома пил.

За яку літературу готові платити хороші гроші

Ви можете отримати непогані гроші за певні журнали, газети і стару літературу. Наприклад, Марксівський “капітал” можна продати за великі гроші. Подібні радянські книги залишилися в багатьох сім’ях, які збирали свого часу велику бібліотеку. Після розвалу СРСР така література втратила цінність і стала масово викидатися. Однак зараз такі книги представляють певний інтерес для колекціонерів. Це почалося після того, як політологи та історики почали цитувати відомі радянські Наукові праці. А якщо повернутися до» капіталу”, в Європі ця праця вважається власним надбанням. З цієї причини ви можете продати томик відомого видання за 2-50 тисяч гривень – все залежить від року видання, тиражу і стану книги.
Придивіться до газет і журналів, які ви збираєте на макулатуру. Багато застарілі журнали за сімдесяті-вісімдесяті роки ви можете продати за великі гроші, оскільки для колекціонерів вони є яскравим спогадом прожитих років. Останні роки видавництво активно друкують бізнес літературу, белетристику езотерику, а прикладні науки обходять стороною. З цієї причини книги з креслення, токарного ремесла і т.д., які випущені в період Радянського Союзу, становлять інтерес для експертів з цих областей. Якщо у вашій родині були інженери, обов’язково придивіться до вмісту книжкових полиць – можливо, ви зможете розбагатіти на таких книгах. При цьому розлучатися з такими знаннями може бути не складно, якщо діти і внуки не пішли по стопах родичів. Викидати такі книги або здавати їх на макулатуру – шкода і марнотратно. Якщо вони вам не потрібні, можна піти іншим шляхом – продати їх. Таким чином зможете не тільки заробити, а й зберегти старі книги для людей, які їм необхідні, передавши досвід минулих поколінь.

Де приймають книги за гроші

Як ви зрозуміли, здавати книги на макулатуру – остання справа. Тому Ви можете запропонувати її:

 • бібліотекам (швидше за все там вам не заплатять);
 • букіністичним магазинам;
 • здати на благодійність;
 • продати колекціонерам і зацікавленим покупцям.

Якщо ви думаєте, що в бібліотеках повно своїх книг і вашими вони не зацікавляться, ви серйозно помиляєтеся. Однак дуже часто бібліотеки теж відчувають брак вільного простору, тому вам потрібно продумати і обговорити з бібліотекарем, які книги ви будете здавати. Кожен екземпляр попередньо приведіть в порядок, підклейте корінці і випали сторінки. За гроші у вас в бібліотеці навряд чи приймуть книги зважаючи на обмежений бюджет. Але якщо у вас є цінні екземпляри, не варто здавати їх в бібліотеку. Ними зацікавляться приватні покупці і букіністичні магазини.

Букіністичні крамниці перепродують літературу. Тут можна знайти книги на будь-який смак і колір. Здати книги в такий магазин-набагато вигідніше, ніж віднести їх на макулатуру. При цьому Вам вдасться продати книги в кілька разів (а то і в 10) дорожче, все залежить від року видання. Якщо ми говоримо про раритети або Антикваріат, книги, які були видані до 1850 року, не варто продавати в звичайному букіністичному магазині. В цьому випадку вам потрібно звернутися в спеціальні магазини, що займаються антикваріатом. Як варіант-виставити такі книги на онлайн-аукціон. На таких аукціонах продаються не тільки предмети старовини, а й будь-які інші. Любителі антикваріату моніторять все, що пов’язано зі старовиною, і що виставляється в якості лотів. Ще один варіант-здати Антикварні книги в музей. Також їх можна запропонувати меценатам для приватних колекцій і цінителям мистецтва.

Чи можна продати непотрібні книги своїми силами

Так, в наш час ви можете без особливих зусиль позбутися непотрібних книг в Інтернеті. За безкоштовно або за невеликі гроші ви можете здати книги в бібліотеки, інтернати, благодійні фонди. Але якщо ви хочете заробити, задумайтеся про продаж на відомих вам ресурсах. Їх в Україні багато, зокрема такі як olx. Якщо ви хочете зацікавити покупця своїм оголошенням і стовідсотково продати книги, скористайтеся наступними рекомендаціями:

 • складіть грамотне опис реклами, щоб на нього охочіше клікнули;
 • зробіть якісні знімки, який чітко демонструють стан книг;
 • можете запустити платну рекламу, яка виведе оголошення в топ (вона коштує недорого).

Перед тим, як приступити до продажів, подивіться на сайті приблизні ціни на подібні книги. Якщо розцінки не виставлені, зверніться в бібліотеки або до букіністів за консультацією.

Які книги добре продаються онлайн

В Інтернеті знайдуться покупці на будь-який товар, але є певна література, яка продається краще іншу. До неї відносять:

 • недорогі книги для дітей;
 • книги певної спеціалізації (до них відносять все, починаючи від фрезерувального справи, закінчуючи доглядом за кімнатними квітами);
 • книжкові новинки за доступними цінами;
 • бестселер;
 • Окремі томи багатотомних видань;
 • Іноземна література;
 • книги з автографами і дарчими письменами.

Набагато гірше справа йде з радянськими книгами, які збирали збірниками, і вони не представляють ніякого інтересу для поточного покоління. Наприклад, повне зібрання творів Марка Твена у вас куплять охоче, а ось продати Купріна буде складніше. Велика і мала радянські енциклопедії, які свого часу були предметом розкоші, на сьогоднішній день будуть продаватися місяцями, а то й роками. Натомість військові енциклопедії користуються попитом. Головне, щоб ви виставляли прийнятні розцінки.

Як бачите, існує багато місць, куди можна здати книги, не обов’язково викидати їх на сміття. Все залежить від цілей їх власників – чи хоче він звільнити місце на полицях або ж виручити за це гроші. Найвигіднішим варіантом є продаж через Інтернет.