Як позбутися від старої побутової техніки з користю для екології

На даний момент в світі гостро відчувається проблема утилізації побутових приладів зважаючи тривалого терміну розкладання. Тому всім нам потрібно ретельно ставитися до утилізації вийшла з ладу техніки. Це стосується не тільки пральних машин, мікрохвильовок і телевізорів, а й невеликих приладів з пластика і сплавів, на зразок електричних зубних щіток або щипців для вирівнювання волосся. Вони не тільки містять токсичні речовини для екології та здоров’я людини, але і можуть спровокувати справжню природну катастрофу в процесі неправильної утилізації. Здавати непотрібну побутову техніку можна не тільки через турботу про навколишнє середовище – за неї також можна отримати прибуток.
Чому люди позбавляються від приладів
На це є дві причини:
покупка нової техніки;
поломка.
Світ не стоїть на місці, з кожним днем з’являється нова техніка, більш потужна і досконала. Зрозуміле бажання людей купувати нові прилади, які значно спрощують їм життя. Зараз навіть при величезному бажанні не вийде купити техніку на довгі роки. Наприклад, з кожним роком комп’ютери стають слабкішими через випуск нового програмного забезпечення. Не змінюючи девайс, ви ризикуєте не мати можливості його навіть включити, оскільки комп’ютер буде дуже довго прогружаться. Крім цього глибокий відбиток накладає високий ступінь доступності техніки – купити товари набагато простіше, ніж це було десятки років тому. Тому люди не відмовляють собі в задоволенні користуватися новими приладами.
Ще одна важлива причина-поломка. На жаль, техніка зараз більш тендітна, ніж раніше. Вона легко ламається навіть при дбайливому зверненні. Якщо прилад став непридатним, перебуваючи на гарантії, його можна віднести в сервісний центр, де вам його відремонтують. Якщо термін гарантії закінчився, то ви можете відремонтувати прилад або купити новий. Однак, якщо техніка неякісна, вам доведеться тільки придбати нову і потурбуватися проблемою утилізації зламаною.
Які побутові прилади приймають за гроші
У спеціальних пунктах прийому обладнання, що використовується в домашніх умовах, ділиться на кілька різновидів:
велике (пральні та посудомийні машинки, газові та електричні плити, морозилки та холодильні камери);
дрібне (мікрохвильові печі, пилососи, кухонні прилади, праски);
оргтехніка (мобільні та стаціонарні телефони, Радіо, відеопристрої).
Ви можете здати техніку, яку вже не використовуєте, в будь-якому стані, навіть в повністю неробочому, оскільки її приймають навіть без наявності всіх деталей.
Інша справа, якщо ви захочете здати техніку в рамках акційних пропозицій по обміну. Такі заходи часто проводять магазини побутової техніки. В цьому випадку пристрій повинен бути робоче і в повній комплектації. Якщо воно не функціонує належним чином або не вистачає якихось деталей, вам можуть не дозволити брати участь в акції.
Де приймають стару техніку
Старі прилади можна здати на переробку, якщо немає інших шляхів вирішення проблеми. Але при цьому є кілька інших виходів, що можна зробити із застарілою технікою:
віддати спеціалізованим службам зі збору старої техніки;
здати великим магазинам по акціях.
При цьому ви повинні мати на увазі, що компаній, які приймають неробочу техніку, не так багато. Набагато простіше здати великі прилади на кшталт пральної машини або холодильника на металобрухт. Однак ви отримаєте за це невеликі гроші, так як металу в такій техніці мало, в основному – одні Сплави.
Як варіант-є компанії, які займаються переробкою побутових приладів. Ними можуть бути посередники, які займаються постачанням старих пристроїв на підприємства. Якщо ви потурбуєтеся пошуком, то зможете знайти безліч подібних фірм.
А що, якщо доведеться доставляти самостійно?
Батарейки, електричні чайники і навіть мікрохвильовки ви зможете покласти в пакет або автомобіль і доставити до пункту прийому. А що робити з великогабаритної технікою на кшталт телевізора або холодильника? Останній ви навіть не спустіть з верхніх поверхів своїми силами. Буде потрібно вантажний ліфт і пара плечистих чоловіків. Наймати вантажників, оплачувати їхні послуги-це додаткові витрати, які не всі готові нести. І навіщо, якщо їх навіть не покриють гроші, отримані за продаж пристроїв. Таким чином ви можете звернутися в службу утилізації, в якій заявки здійснюються в телефонному режимі або через заповнені форми на сайті. Виїзд здійснюється в залежності від місця знаходження такої техніки. Співробітники Служби послуг своїми силами демонтують техніку, винесуть її і привезуть до місця утилізації. Крім цього ви ще й отримаєте за це гроші. При цьому розмір отриманої суми буде набагато більше, ніж гроші, які вам видадуть в стаціонарних пунктах. Знайти їх нескладно-ви можете зробити це через Інтернет, оскільки такі пункти повинні бути в кожному місті.
Як обміняти стару техніку на нову?
Деякі компанії проводять акції, в рамках яких змінюють стару техніку на нову. При цьому Вам потрібно віддати непотрібний прилад і доплатити певну суму для отримання нового. Такі акції мають чіткі терміни та умови проведення. При цьому кількість прийнятої техніки може бути строго обмежена, тому вам доведеться поквапитися, якщо дізнаєтеся про таку акцію. Радимо постійно моніторити пропозиції магазинів побутової техніки у Вашому місті. Для цього Підпишіться на їх оновлення в соцмережах.
Для чого проводять такі акції? Компанії ставлять за мету в цьому випадку:
підвищення продажів (обмін залучає покупців скористатися спеціальною пропозицією, через що збільшується кількість продажів);
замовлення виконується відповідно до договору між магазином і заводами з переробки пристроїв.
Покупцям більш ніж вигідні такі акції. Зазвичай розмір знижки на покупку нового пристрою після здачі старого коливається в межах від п’яти до двадцяти відсотків. Але магазини влаштовують такі заходи рідко, не частіше разу на рік.
Ви повинні розуміти, що здати техніку за гроші – не повинно бути кінцевою метою. Важливо позбутися від неї з користю для екології. Грамотний підхід до позбавлення від неробочих пристроїв дозволить вам взяти активну участь в житті природи.