Як позбутися від старого одягу з користю для екології

Більшість людей не особливо заморочується питанням, куди подіти старий одяг. У кращому випадку – вона відвозиться на дачу, де їй ще дається шанс на друге життя, а в гіршому – одяг пакується в поліетиленовий мішок і відправляється в найближчий сміттєвий бак. У другому випадку речі повільно розкладаються, тим самим заражаючи землю і забруднюючи природу. При цьому всі ми живемо на одній планеті, і саме від її стану залежить і наше здоров’я. Тому всім нам важливо навчитися грамотно утилізувати одяг, яким вже не користуємося.

Чому не потрібно викидати одяг

Якщо одяг не потрібна вам, вона може стати в нагоді іншим людям. Тому якщо у вас є речі, від яких ви відмовляєтеся через віяння моди або вони вам просто набридли, задумайтеся про те, що комусь вони можуть виявитися потрібними. Крім цього не забувайте, що одяг-це сировина. Тобто, з нього можна отримати нові вироби. Важливий факт: одяг розкладається на звалищах не менше сорока років, тому задумайтеся про те, якої шкоди завдає планеті кожна викинута вами річ. В процесі розкладання виділяється метан і вуглекислий газ – речовини, зменшити випуск яких в навколишнє середовище, хочуть багато великих виробників. А якщо на смітник відправляється синтетика (на жаль, вміст синтетичних волокон в одязі на сьогоднішній день в рази перевершує натуральні), то додатково відбувається зараження грунту і повітря токсичними речовинами.

Замість того, щоб бездумно позбавлятися від одягу, можна зробити це грамотно:

  • віддати людям, які цього потребують;
  • здати на повторну переробку.

У другому випадку деякі пункти прийому вторсировини ще й заплатять вам або дадуть знижку на свої послуги. При цьому речі, які перебувають в огидному стані, приймаються на безкоштовній основі. Є і третій спосіб, але зараз він рідко практикується – здати речі в ательє, щоб дати їм друге життя. Наші мами і бабусі часто вдавалися до цього способу, чим не тільки допомагали навколишньому середовищу, а й могли істотно заощадити на покупці нового одягу.

Як вчинити з непотрібною одягом

Якщо вона знаходиться в хорошому стані, тим більше варіантів, що з нею можна зробити. Нові речі не варто утилізувати, оскільки їх можна реалізувати. Як додатковий плюс, ви ще й виручите за це гроші. Ви можете поступити наступним чином:

  • здати одяг в комісійний магазин;
  • продати через соцмережі або спеціальні сайти;
  • віддати знайомим або нужденним.

Найпопулярніший спосіб в нашій країні для позбавлення від непотрібного одягу-виставити оголошення на спеціальних сервісах для продажу на кшталт шафи. Для того щоб вашу річ купили, зробіть красиві фотографії і підготуйте ємне опис. Ціна повинна бути адекватною, що не лякає. Сильно занижувати її теж не варто, оскільки як висока, так і низька ціна відлякує покупців. Для того щоб прискорити процес, ви можете купити рекламу Для товару. Її вартість невелика, але вона допоможе показати ваше оголошення широкому колу осіб, серед яких обов’язково знайдуться бажаючі купити ваш одяг. При цьому витрати на рекламу ви можете закласти в ціну товару, таким чином ви нічого не втратите. Важливо вивчити розцінки на подібні речі У інших користувачів, щоб виставити плюс-мінус аналогічну вартість.
Якщо хочете здати речі в комісійний магазин, врахуйте, що приймають їх там тільки в хорошому стані. При цьому Вам навіть запропонують гроші за одяг. Перевага такого методу позбавлення від старих речей полягає в тому, що гроші вам видадуть на руки відразу ж. Рідше комісіонки використовують ще один варіант – видають відсоток від реалізації.
Також одяг можна продати через секонд-хенд. Цей варіант підходить для речей, які мають невеликий знос і не підійдуть для традиційних комісійних магазинів. Секонд-хенд виконує аналогічну з комісіонкою функцію, але приймає речі, які знаходяться як в ідеальному, так і в менш хорошому стані. Ціну за них призначають невисоку, але отримати можна більше, ніж якщо ви здасте одяг на переробку.

Запропонуйте свої речі знайомим. Дитячий одяг можна віддати друзям або знайомим знайомих, у яких є маленькі діти – можливо, їм зараз потрібна ця одяг. Те ж саме стосується і дорослих речей. Можливо, вашим знайомим вона необхідна і навіть самі непотрібні речі вони можуть використовувати для роботи в городі.

Як можна допомогти малозабезпеченим

У багатьох великих містах є спеціальні відсіки, в які можна скласти непотрібний одяг. Також речі можна віднести в церкви або дитячі будинки. Якщо хочете зробити добру справу, пошукайте благодійні фонди у Вашому місті-вони підкажуть, куди можна здати непотрібний одяг. Подібні організації діють не тільки у великих містах, але навіть і в селах.

Власний бізнес

Якщо у вас накопичилося багато непотрібних речей, задумайтеся, може, варто відкрити свою справу по реалізації старого одягу? Для цього є кілька напрямків:

  • переробка;
  • повторний продаж;
  • продаж Для переробки або покупцям.

Відзначимо, що це не тільки благородна, але і вигідна справа. Ця сфера практично не має конкурентів, а сировиною можна розжитися за копійки. Особливо, якщо ви зважитеся зробити по місту пункти прийому одягу. Починати потрібно з головної проблеми – вирішити, як будете збувати одяг. Якщо немає ніяких труднощів, то здавати одяг можна в секонд-хенди, на підприємства або торгові точки. Вони готові приймати необхідні для рентабельності бізнесу речі. Підпишіть з ними договори і беріться за справу.

Як бачите, для власників непотрібних речей відкриті всі двері. Можна продавати одяг, можна віддавати знайомим або нужденним, а також здавати для повторної переробки. Ще один варіант-віддавати речі в благодійні організації, де вони отримають друге життя і будуть повторно використані з користю.