Які екологічні професії будуть популярні в майбутньому

Наука про екологію охоплює інформацію з інших областей, включаючи фізику, біологію, зоологію, ботаніку, хімію та математику. І це неспроста, оскільки дана професія вимагає різнобічних знань, спектр яких досить широкий. Крім цього існує ряд професій, пов’язаних з навколишнім середовищем, які потребують наукового розуміння, але при цьому вони можуть бути доступні тим, хто вивчав і інші дисципліни. Наводимо список професій, які пов’язані з екологією і які будуть популярні протягом найближчих років.

Еколог

Ці фахівці мають різноманітні посадові обов’язки. При цьому можна бути частиною команди, а можна працювати самостійно (наприклад, проводити глибокий аналіз певної ділянки грунту). Умови роботи і просування по кар’єрних сходах залежать виключно від роботодавця. Еколог має такі обов’язки:

 • донесення інформації про ризики для екології та здоров’я;
 • підбір оптимальної методики для збору інформації для проведення досліджень;
 • аналіз природних елементів( води, землі, повітря), які дають інформацію про навколишнє середовище;
 • використання наукового аналізу з метою визначення загроз для екології;
 • створення звітів та документації про проведення досліджень з висновками;
 • створення вигідної стратегії, яка зупиняє, обмежує або позбавляє від певної екологічної проблеми, на кшталт забруднення навколишнього середовища.

Еколог повинен розуміти широкий перелік наукових методик, вміти аналізувати дані. На основі аналізу йому необхідно складати технічну документацію і звіти, передавати які потрібно в зрозумілій формі. Для того щоб працювати за цією спеціальністю, необхідно захистити диплом бакалавра або магістра в галузі наук про екологію або в суміжних областях.

Екологічний юрист

Цей фахівець працює з юридичними справами, тому дана професія вимагає поглиблених знань в екологічних проблемах. Також такі юристи повинні володіти ключовими особливостями, які необхідні для практики юристом. Така кар’єра-непогана альтернатива для пошуку наукових рішень екопроблем. Професія екологічного юриста з кожним днем стає все більш затребуваною, а для того, щоб займати цю посаду, людині потрібно володіти наступними навичками:

 • аналіз інформації, отриманої із законодавчих документів, вибірок та літератури;
 • уміння переконувати суддів за допомогою ретельно продуманих аргументів і фактичних документів, які їх підтверджують;
 • розуміння, чи є достатні передумови, щоб починати судове розслідування;
 • інтерпретація інформації, отриманої після інтерв’ю з науковими співробітниками, часто в процесі судового розслідування, завдяки чому можна отримати висновок експерта, інформацію, свідчення.

Якщо говорити про навички, кар’єра в цій області будується тільки при наявності документів, що підтверджують кваліфікацію юриста. Для цього необхідно успішно скласти іспит на адвокатурі. Крім цього таким людям не чуже аналітичне мислення, вони повинні вміти виступати на публіці, а судження виносити обережно. Не зайвими будуть хороша пам’ять і увага до дрібниць.

Інженер-еколог

Досить нова професія, яка обертається не тільки навколо будівництва чистих з точки зору екології об’єктів. Вона також включає всі можливі способи, завдяки яким об’єкти нерухомості можуть впливати на екологію, в тому числі і боротьбу із забрудненням навколишнього середовища, а також створення правил, що запобігають виникненню нещасних випадків в процесі забудови.

До переліку обов’язків таких фахівців входять наступні пункти:

 • створення дизайн-проектів, які охоронятимуть екологію;
 • ретельний моніторинг державних і приватних виробничих об’єктів, який допоможе переконатися, чи відповідають вони екологічним нормам;
 • консультація підприємств та урядових органів з метою прибирання забруднених ділянок;
 • оцінка екологічної небезпеки та рекомендації, які допоможуть її ліквідувати;
 • дослідження впливу, який чинять на екологію Будівельні об’єкти.

Для того щоб працювати за цією професією, необхідний диплом інженера. Зараз в деяких університетах можна отримати саме диплом інженера-еколога. Але якщо у вас немає такої можливості, підійде і звичайний диплом інженера, але в цьому випадку здобувач повинен володіти наступними навичками: творче мислення, вміння аналізувати дані, вміння спілкуватися з людьми, здатність швидко обробляти технічну інформацію, вміння швидко вирішувати проблеми і поставлені завдання.

Зоолог

Ця дисципліна має чітку спеціалізацію, але в той же час зоолог ретельно вивчає середовище проживання звірів, а також їх вплив на екологію. Виходить, що все це тісно пов’язане з наукою про нашу природу. У перелік обов’язків зоолога входить:

 • продумування і проведення експериментів над тваринами;
 • збір зразків інформації для наукового аналізу;
 • моделювання поведінки звірів за допомогою новітнього ПЗ;
 • аналіз впливу людини на природу і тварин;
 • розробка дій, які будуть зберігати навколишнє середовище і дику природу, а також управління ними.

Для того щоб працювати в цій сфері, необхідно отримати диплом бакалавра або магістра за спеціалізацією, пов’язаною з біологією або зоологією. Також експерт повинен розбиратися в анатомії клітинної біології, досконально знати екологію. Стануть в нагоді тут і навички IT, критичне мислення, увага до дрібниць, а також вміння вирішувати виниклі проблеми.
Відзначимо, що це далеко не повний список професій, пов’язаних з навколишнім середовищем і природою. Більш того, цей перелік буде рости день у день, так як наука і техніка розвивається, отже, з’являється попит на нові професії. Експерти прогнозують, що в найближчі п’ятнадцять років попит на фахівців у сфері екології істотно зросте, тому непотрібні (здавалося б!) раніше професії незабаром будуть нарозхват.