Як сформувати етичний гардероб

Екологічне споживання в сфері моди набирає популярність день за днем. Не дивно, що великі масові фірми на кшталт Манго або зари в зв’язку з цим випускають капсули або спеціальні колекції з обмеженим тиражем, які будуть повністю відповідати екологічним нормам. Великі бренди на кшталт Баленсіаги або Гуччі активно підтримують етичне виробництво, а знаменитості не соромляться виходити на червоні доріжки в шатах з перероблених речовин, навіть зі сміття. Також популярністю користуються маленькі экобренды
Чому з’являються такі ініціативи? Після неодноразового визнання моди за індустрію, яка на другому місці після нафтової негативно впливає на екологію, змінилася свідомість споживачів. Їм тепер стало не байдуже з чого виготовлена їх одяг і який обсяг води був використаний в процесі виробництва. До речі, для виготовлення однієї футболки необхідно використовувати до 2,7 тисячі літрів води, що нереально багато! І тут виникає логічне запитання: наскільки реально розумно купувати і носити одяг, не відмовляючись при цьому від покупок повністю? Для цього візьміть на озброєння кілька рекомендацій.

Менше речей, краще якість

Навіщо вам п’ять неякісних суконь, якщо можна купити одне, але якісне? Так, багато хто любить часто міняти одяг, завжди слідувати модним віянням. Але можна купити якісне плаття класичного типу, яке ніколи не вийде з моди. До того ж дорогі речі і виглядають дорого, що створить для вас особливий престиж.
Зараз в моду входить таке поняття, як ретельно відібраний гардероб. У нульових було популярно безконтрольно скуповувати потрібне і непотрібне в платтяна шафа, але зараз безліч людей замислюється про якість і кількість необхідної для них одягу. Радимо теж перестати робити імпульсивні покупки і зосередитися на якості, а не на кількості.

Частіше проводите тотальні чистки гардероба

Гардероб потребує тотальної чищенні, тому важливо навчитися викидати одяг, яка втратила гарний вигляд або яку ви просто не носите. Якщо річ знаходиться в дуже поганому стані, її можна віддати в пункт переробки. Одяг, яка не втратила презентабельного вигляду і просто не носилася вами, підійде для продажу. Зараз є безліч платформ, на яких можна продавати непотрібний одяг. При цьому ви зможете не тільки почистити шафу, але ще і добре заробити.
Такі магазини, як H&M, часто влаштовують акції з прийому одягу на переробку, тому ви можете скористатися цим варіантом. У деяких містах по вулицях стоять спеціальні контейнери для збору непотрібних речей, також є благодійні організації, які з радістю приймуть ваші речі. Розуміємо, що розлучитися з одягом важко, але напевно вона просто займає місце у вашій шафі і не буде одягнена повторно. А так ви зробите добру справу: допоможете іншим людям отримати або придбати потрібний одяг, а також позбудетеся від непотрібного в шафі.

Купуйте одяг тільки з натуральних матеріалів

Таким чином ви не тільки зробите добру справу не тільки для планети, але ще і для свого тіла. Ви знали, що жодна з тканин не може вважатися на стовідсотково екологічною? Так, навіть бавовна або шовк, які вважаються натуральними, в процесі виробництва піддаються токсичній обробці, коли наноситься фарба або принти. Такі речі не вийде просто так закопати в землю без шкоди для природи. При цьому синтетика більш небезпечна, так як розкладається в землі ще довше, близько сотні років. Тому вибирайте з двох зол менше.

Погляньте на покупки в секонд-хенді і вінтажні речі інакше

Багато гидливо ставляться до купівлі старих речей, вважають це не гігієнічним. Але постарайтеся подумати про ситуацію під іншим кутом: ви таким чином даєте одягу друге життя, та ще й економите. До того ж ви можете знайти в вінтажних маркетах і секонд-хендах справжні скарби. Якщо ідея вам досі здається сумнівною, озвучимо статистику: під час анонімних запитань кожен третій з десяти зізнався, що хоч раз купував одяг у секонд-хенді. Тому велика ймовірність, що багато ваших знайомих ходять в такому одязі, а ви навіть не здогадуєтеся. До того ж вінтажний одяг не повинен викликати почуття гидливості, адже перед продажем проходить ретельну чистку. Ну і вирішальний фактор: багато селебріті не соромляться зізнаватися в тому, що часто заходять в вінтажні магазини і комісіонки.

Звертайте увагу на етичні бренди

Як ми вже говорили вище, з кожним роком збільшується число магазинів, які завзято виступають за етичне виробництво. Радимо вам познайомитися з ними і звернути увагу на широкий асортимент одягу. Багато такі марки випускають речі з перероблених синтетичних матеріалів і органічних (бавовни або шовку). Такі бренди ламають на корені стереотипи про те, що екологічний одяг – це некрасиві балахони і мішки з конопель.

А як щодо екологічних ліній з мас-маркету?

Дайте їм шанс теж! Часто купуєте щось у H&m? А який у вас відсоток одягу цієї марки з лінійки Conscious? Радимо купувати якомога рідше такі речі, адже в процесі їх виробництва компанія використовує тільки 0,1% сировини від отриманої в процесі збору старих речей. А ось екосерії від цієї марки або від Зари роблять з перероблених матеріалів або ж використовують в процесі виробництва органічне волокно. Також ви можете звернути увагу на повноцінні екомарки, якщо вам це дозволяють фінансові кошти. Тільки врахуйте, що розцінки у них вище середнього.

Як бачите, слідувати розумному споживанню в сфері моди досить просто. Необхідно купувати якомога рідше, вибирати тільки якісні матеріали і обов’язково дивитися на склад.