Як косметика забруднює планету

Ви знали, що використання косметичних засобів серйозно забруднює атмосферу? Можливо, знали, але не приділяли цьому серйозної уваги. Однак останнім часом вчені б’ють на сполох, так як забруднення стають серйозною загрозою для планети. Нещодавно експерти зі Штатів розповіли, що продукти з вуглеводневої сировини забруднюють атмосферу не менше, ніж вихлопи транспортних засобів і дим від сигарет і цигарок. Використовуєте косметичні засоби з блискітками? Ціна сяючої краси занадто висока: блискітки небезпечні для мешканців океану. Те ж саме можна сказати і про інші косметичні засоби.

Але ми ні в якому разі не закликаємо вас підчистити свої б’юті-полички і викинути всі кошти. При цьому настійно рекомендуємо зрозуміти, як наші дії негативно впливають на природу і переглянути свій щоденний догляд, щоб зробити його безпечнішим для природи. Виділимо найголовніші косметичні джерела забруднення.

Пакувальні матеріали та пакети

Утилізувати їх досить складно, оскільки склад включає кілька видів пластику, тут є і скло з металом. Крім цього не всі складові упаковок можна переробити. У деяких магазинах є функція здачі упаковки, але такі бренди можна перерахувати на пальцях. Ще одна негативна звичка косметичних фірм-пакувати продукцію у велику кількість шкідливих елементів. Від цього цілком можна відмовитися, а з якої причини це роблять бренди – невідомо.

Звичайно, ви не зможете нічого змінити в упаковках улюбленої косметики (якщо, звичайно, не маєте таких повноважень), але в ваших силах хоча б не брати в магазинах пакети, в які пакують косметику, і ходити у великі магазини за побутовою хімією з багаторазовою авоською. Буде класно, якщо у вас є можливість здавати порожні банки для переробки.

Продукти з вмістом нафти

Нафта досить часто використовується у виробництві косметичних засобів, що дуже погано. При цьому у нафтопродуктів різна ступінь отруєння організму: найважчі з них здатні завдати серйозної шкоди здоров’ю. Перевірте ваші улюблені продукти на сайтах, які визначають безпеку складу косметики. Цілком можливо, що ваш улюблений крем містить речовини, які завдають непоправної шкоди природі, накопичуючись у воді і вбиваючи корисні мікроорганізми.

Чому ж такі шкідливі компоненти додають в баночки з косметикою? Вони недорого коштують, а також надають передбачуваний ефект на шкіру. Відмовитися від них дуже важко, оскільки парафін, вазелін і саліцилова кислота (всі ці речовини відносять до нафтопродуктів) містяться в кожному другому косметичному засобі. При цьому зараз марки намагаються позбавлятися від таких шкідливих речовин в складі і впроваджувати більше натуральних речовин. Найголовніше, щоб у вас не було на них алергії.

Блискітки

Як ми вже вказали вище, ці дрібні пластикові частинки становлять велику загрозу. Вони потрапляють у воду, в результаті чого виявляються з’їденими рибою. Блетки не розкладаються, тому і представляють таку серйозну небезпеку. На жаль, мода на гліттер зростає, через що збільшується обсяг виробництва. При цьому блискітки продаються не тільки в чистому вигляді, їх можна знайти і в іншій косметиці на кшталт засобів для волосся і навіть в сонцезахисної продукції! Біорозкладані блискітки вже є, але вони ще недостатньо популярні через високу вартість. Проте вже добре, що альтернатива є.

Захисні фільтри від сонця

Фільтри, що захищають від ультрафіолету, використовуються багатьма людьми на щоденній основі. І тут перед ними стоїть серйозний вибір: пожертвувати своїм здоров’ям або природою. Фільтри змиваються з мільйонів людей і вступають в негативну реакцію з хлором, через що утворюються нові шкідливі речовини. Неорганічні фільтри здатні знищити планктон або змінити його склад. Поки незрозуміло, як виправити ситуацію, вчені зараз активно працюють над цим.

Микропластик

Він використовується в косметиці і теж становить небезпеку для природи. Де він може міститися? Теж практично скрізь: від скрабів (ті самі абразивні частинки) до декоративної косметики. У деяких країнах вже заборонена до продажу косметика, до складу якої входить цей елемент. Але, на жаль, поки перелік таких країн мізерно малий. При цьому є якісь складнощі в документі, де зазначено, що під мікропластиком варто мати на увазі тверді елементи, які накопичуються в землі і воді. При цьому дослідження щодо можливої отруйності таких елементів активно ведуться. Ви можете подивитися перелік компонентів, які є не корисними для природи, і зрозуміти, що вони часто використовуються. Постарайтеся уважно читати склад і хоча б мінімізувати кількість таких коштів, якщо для вас це дійсно важливо.

Консервант

Це так звані парабени, які у великих обсягах здатні нашкодити здоров’ю. При цьому важливо розділяти парабени природного походження і синтетичного. Другі продовжують залишатися консервантами після потрапляння в стічну воду і грунт, погрожуючи мікроорганізмам і Рибам. Екологічні бренди використовують у виробництві природні консерванти, але такі елементи непридатні для складних складів.

А які ще є косметичні джерела забруднення?

Ви часто можете прочитати на різних сайтах з органічною косметикою про шкоду тих чи інших компонентів, нібито вони токсичні для природи і здоров’я людини. Але радимо ретельно перевіряти цю інформацію, а не сліпо їй довіряти. Наприклад, Силікони дійсно не розкладаються, але це означає, що вони не розпадаються тільки під впливом мікроорганізмів. При цьому вони схильні до інших форм розпаду. Найшкідливішими можна назвати леткі сполуки, які роблять силікон не таким нешкідливим, як би цього хотілося.