Як зменшити обсяг виробленого сміття

Утилізація сміття — непроста справа. Якщо ви вирішили раз і назавжди розібратися з цим питанням, потрібно ретельно обміркувати, що в ваших силах зробити. Грамотне планування утилізації допоможе вам заощадити час і в кілька разів зменшити негативний вплив на природу. Ми розбили на кілька частин найнеобхідніші дії, які допоможуть вам у цьому.

Займіться зменшенням відходів

Перше, з чого ви можете почати, – це використання тканинної сумки замість звичних пакетів з целофану. Така, здавалося б, незначна міра все ж допоможе істотно зменшити обсяг виробленого сміття. Без різниці, де ви робите покупки, Ви завжди можете взяти спеціальну сумку з собою замість того, щоб купувати черговий шкідливий для навколишнього середовища пакет. Важлива порада: ви можете думати наперед і купити кілька сумок з тканини, які розкладіть по всіх сумках і в машину, щоб ви не могли їх забути.
Ніхто з нас не застрахований від елементарної забудькуватості. Якщо раптом ви забули тканинну сумку і вам довелося купити пакет, зробіть все можливе, щоб зменшити негативний вплив на природу. Наприклад, ви можете попросити пакувальника не класти продукти в подвійні пакети або зменшити кількість целофанових Кульків. Ще один варіант – купити тканинну сумку в магазині, якщо асортимент дозволяє. Зайвою екологічним сумка не буде.

Ще одна міра, якої Ви можете слідувати, – це купувати продукти з мінімальною кількістю упаковок. Часто в магазинах їжу загортають в один пакет, поверх в ще один, а потім в коробку з пластиком. Таким чином ви будете тільки виробляти в кілька разів більше сміття, ніж це можливо. Радимо купувати їжу з мінімальною кількістю упаковок, що благотворно позначиться на нашій природі.

А що робити з крупою, запитаєте ви? Якщо ви купуєте її в супермаркеті звертайте увагу на крупу в великих ємностях, з яких ви зможете зачерпнути її самостійно. Ви можете носити з собою біорозкладані пакети, які не будете викидати після покупки, або навіть носити з собою пластикові або скляні банки з кришками, в яких ви їх зберігаєте. Але другий варіант набагато клопіткіше і менш зручний, хіба що якщо ви відправляєтеся за покупками на машині.

Кілька корисних рекомендацій по розумному очищенню відходів

Виділимо ще кілька корисних порад:

  1. Готуйте вміст розігріву. Намагайтеся не купувати часто страви на винос, які пакують в безліч пакетиків і упаковок, які потім просто викидаються. Так, готування забирає набагато більше часу, ніж покупка готових страв, але це допоможе вам не тільки подбати про навколишнє середовище, але ще і про своє здоров’я. До того ж на самостійній готуванні ви зможете істотно заощадити. Та й ваша фігура скаже вам окреме спасибі. Якщо у вас немає часу, готуйте про запас на вихідних і заморожуйте. Повірте, заморожувати можна практично все!
  2. Купуйте в упаковці, яку потім можна буде повернути. Наприклад, деякі молочні компанії пропонують продукти в скляних ємностях, які ви потім можете повернути назад за окремий депозит. Така система відмінно зменшує рівень споживання пластика. Як варіант, ви можете купувати молочку у фермерів-наливайте в свої пляшки або складайте в контейнери, а додому несіть в екосумках.
  3. Відмовтеся від бутильованих напоїв, якщо на це немає необхідності. Ви знали, що пляшки є головним джерелом забруднення навколишнього середовища? Так, в деяких місцях вода з-під крана непридатна до вживання, але ви можете кип’ятити її і фільтрувати. До того ж це економічно. Ну а якщо у вас немає іншого виходу, купуйте воду хоча б у великих пляшках: краще купити одну велику пляшку замість двадцяти маленьких.
  4. Крім цього вам варто скоротити використання паперу. Зараз комп’ютерна епоха, тому потенційний обсяг використовуваного паперу і так зменшився. Але при цьому все одно ви можете зробити більше. Наприклад, оплачувати рахунки онлайн замість того, щоб витрачати гроші на папір. Крім цього ви можете відмовитися від покупки газет (новини можна читати зі смартфона в Інтернеті) і книг (набагато економічніше купити читалку). Такі заходи ще й позбавлять вас від головного болю, куди складати газети і книги.

Не думали про виробництво чистячих засобів і косметики?

Якщо немає, то можете задуматися! Ємності для побутової хімії та косметичних засобів представляють величезну загрозу для навколишнього середовища. Вони довго переробляються (сотні років) і можуть істотно засмітити планету. Тому якщо у вас є бажання, ви можете зробити чистячі засоби своїми руками. Ще один плюс: в Інтернеті є маса простих рецептів, вам не доведеться винаходити велосипед. До того ж Ви зможете істотно заощадити і поберегти своє здоров’я, яке хімічні засоби здатні вбити.
Те ж саме стосується косметики. Маски ,Засоби для вмивання (на кшталт убтана) і скраби можна робити з продуктів. Навіть деякі види декоративної косметики (наприклад, рисове борошно, яка відмінно тонує) ви здатні зробити своїми руками.

А у вас є компостна купа?

Якщо ви живете в приватному будинку, чому б не зробити місце для компосту? Недоїдки і зрізані рослини зможуть стати відмінною основою для нього. Компост-це не тільки розумне споживання, але ще і живильне середовище для вашого городу та саду. Отже, що можна викидати на компост (врахуйте, що друга група відходів буде розкладатися довше):

  • відходи зелені (овочі, пакетики від чаю, листя і траву);
  • відходи коричневого кольору (гілки дерев, папір, картон, тирса і яєчну шкаралупу).

Що вам потрібно для того щоб створити місце для компосту? Сонячне місце в городі або саду. Купу найкраще формувати в кінці городу, оскільки вона може стати улюбленим місцем мишей і комах. Якщо купа здається вам не особливо естетичною, складайте сміття в бочку. Як варіант, ви можете купити спеціальний контейнер для компосту (в магазинах з товарами для дому та саду таких товарів дуже багато).