Як бути екоусвідомленим в Україні

З чого почати, якщо ви вирішили стати екоусвідомленим? На жаль, в нашій країні ще мала дещиця людей розуміє, наскільки важливо піклуватися про планету. Але є і хороша новина-кількість таких людей зростає з року в рік. Тому якщо ви хотіли стати екоусвідомленим, зараз саме час. Ми розповімо, з чого ви можете почати.

Відмовтеся від покупки пластикових ємностей і стаканчиків для гарячих напоїв

Розкладаються такі вироби більше чотирьохсот років! Навіть досить екологічні стаканчики для кави і чаю з паперу теж шкідливі для екології, так як розкладаються протягом трьох десятків років. Другий факт може стати для вас новиною. Чому вони так довго розкладаються, якщо зроблені з паперу – екологічного матеріалу? Справа в тому, що папір містить пластиковий шар, вимушений утримувати тепло. Так як папір важко позбавити від цього шару, в результаті переробці вони не піддадуться. А це означає, що вони будуть гнити на звалищах ще кілька десятиліть.

Мінімізувати негативний вплив на екологію можна за допомогою використання багаторазових склянок і пляшок. Воду можна носити в спеціальних пляшках з органічних матеріалів, наприклад, скла або металу. Гарячі напої можна наливати в Термоси або термокружки. Найскладніше в цьому-не забувати їх вдома. Рекомендуємо відточити звичку класти ємність в сумку перед виходом до автоматизму. Крім того, що таким чином ви допоможете екології, ще й зможете заощадити на напоях, а також бути впевненими в якості води, яку вживаєте. А навіть якщо ви хочете замовити напій на винос, можете попросити налити його в вашу ємність.

Складайте покупки в екосумки, а не пакети

З недавнього часу від целофанових пакетів почали відмовлятися українські супермаркети-це ще один важливий крок на шляху до екоусвідомленості. У що в такому випадку класти покупки? Ви можете купити маленькі тканинні мішечки і велику сумку для покупок.

Пакети з целофану розкладаються швидше, ніж пляшки, приблизно за двадцять років, але і цього часу вистачить, щоб серйозно нашкодити природі. Протягом розкладання пакети розсипаються на найдрібніші частинки, після чого потрапляють у воду. Її п’ємо не тільки ми, але і живі істоти, яких ми їмо. Таким чином люди-невегетаріанці щотижня з’їдають пластик, Розмір якого дорівнює платіжній картці. Навіть паперові пакети завдають шкоди природі, так як шкідливі викиди, що виникають в процесі їх виробництва, змінюють Клімат.
Якщо вірити статистиці, одна людина використовує більше 150 пакетів за рік. Якщо повністю від них відмовитися, можна заощадити більше 300 гривень на рік. Єдиний екологічний варіант-купити текстильні мішечки і сумки. Якщо остаточно перестати використовувати пакети для Вас нереально, купіть біорозкладані пакети, які більш екологічні.

Купуйте косметику в розкладаються банках і здавайте їх на переробку

Дивіться на тару, в яку поміщені косметичні засоби: якщо бачите трикутничок з цифрою, це маркування свідчить про те, що Тара Біорозкладаних. Якщо говорити про нанесену цифру, кожна з них свідчить про те, в яких країнах приймають продукцію на переробку. Радимо ознайомитися з цією темою докладніше, щоб не купувати упаковки, які не можна віддати на переробку в Україні, якщо для вас це суттєво.

Як варіант, в деяких житлових комплексах є контейнери, куди викидають пластик у дворі. Якщо у вас немає можливості скористатися такими контейнерами, можна складувати тари будинку, а потім відправляти в пункти прийому. Окремі виробники косметики проводять спеціальні заходи по збору пластика. Ви можете здати тари, а в ОБМІН отримати знижки або приємні подарунки. Наприклад, косметичний бренд La Roche Posay часто проводить заходи зі збору використаної тари. За одну порожню пляшечку можна отримати набір пробників.
Ще один варіант етичного споживання косметики: купувати м’які об’ємні упаковки засобів, з яких ви можете переливати продукти в міні-пляшечки. Можна використовувати старі ємності, а можна купити спеціальні тари з дозаторами, якщо ви хочете, щоб все виглядало естетично у ванній. Таким чином ви не тільки зменшить обсяг споживаного пластика, але ще і зможете добре заощадити, адже продукція у великих упаковках дешевше коштів в маленьких пляшечках приблизно на двадцять відсотків.

Обмежте кількість покупок неякісного одягу

Щороку на звалищах виявляється по кілька мільйонів тонн одягу та іншого текстилю. При цьому більшість продукції – з синтетики, яка довго розпадається в природі. Боротися з надлишками виробництва марно, оскільки більшість фірм, які є лідерами на ринку, спалюють нерозпроданий одяг, тоннами. З цієї причини в атмосферу виділяється великий обсяг парникового газу.

При цьому деякі бренди старанно переходять на екологічне виробництво, для чого мінімізують обсяг використовуваної води. Крім цього вони намагаються виготовляти більше речей з бавовни, який вирощують без застосування агресивної хімії. Однак не факт, що такі заяви – не звичайний маркетинговий хід, покликаний згладити попередні екологічні гріхи. Більш правдоподібно виглядають програми, під час яких збирається старий одяг. Такі заходи часто влаштовують магазини. Зазвичай речі після таких акцій здаються на переробку або відправляються на благодійність. Гроші за це люди не отримують. Одяг вони здають на благодійній основі або іноді отримують знижки на покупки.

Намагайтеся використовувати ресурси з розумом

І ми не про те, що потрібно підраховувати кожен витрачений кіловат і краплю води! Досить слідувати простим правилам на кшталт виключення світла в приміщеннях, де ви не перебуваєте, або виймання зарядного пристрою з розетки, коли прилади не заряджаються. Крім цього ви можете визначити для себе час перебування в душі (навіть можна ставити таймер), а машинку для прання або миття посуду намагайтеся запускати тільки в міру максимальної заповненості. Таким чином вам вдасться хоч трохи, але зменшити комуналку.